Masz pytanie? Dzwoń:        32 222-60-57 wew. 106; 101

Wszystko o technologii produkcji opakowań aerozolowych

Lipiec 30, 2020

Dzięki opakowaniom aerozolowym można w wygodny sposób korzystać z produktu. Zwykle występują w postaci puszki napełnionej pod ciśnieniem. Służą do wydajnego przechowywania wszelkiego rodzaju pianek, sprayów, politury lub sprężonego powietrza. Opakowania napełnione sprayem są odporne na stłuczenia i bardzo lekkie, ponadto łatwe i praktyczne w użytkowaniu.

Praktyczne zastosowanie opakowań aerozolowych

Opakowania aerozolowe sprawdziły się w branży kosmetycznej, samochodowej, fryzjerskiej oraz w chemii gospodarczej. Z powodzeniem można je napełnić wodą toaletową, perfumowaną, dezodorantem lub lakierem do włosów. Służą również do przechowywania specjalistycznych środków technicznych oraz komputerowych.

Wykonywane przez nas opakowania aerozolowe gwarantują wysoką barierowość na światło, powietrze, wilgoć, drobnoustroje i inne zanieczyszczenia. Ponadto zapewniają precyzję aplikacji produktu. Wytwarzamy opakowania o pojemności od 30 do 750 mililitrów oraz o średnicach od 35 do 65 milimetrów. Nasza linia produkcyjna jest stale unowocześniana, więc dostarczamy klientom nowe kształty i formy opakowań. Oferujemy wytworzenie nawet kilku tysięcy produktów, w krótkim czasie.

Technologia produkcji opakowań aerozolowych

Opakowania aerozolowe są produkowane z jednorazowych pojemników metalowych lub z tworzywa sztucznego. Uwalnianie zawartości umożliwia metalowy zawór, połączony z dyszką i nasadką, z którymi jest połączona główka rozpyłowa, Spray Cap, główkonasadek lub zawór.

Produkcja odbywa się na zautomatyzowanych liniach aerozolowych. Pracownik obsługujący urządzenie sterujące ustala parametry produktu, indywidualne do oczekiwań klienta. Pojemniki nabijane są płynem oraz rurką wraz z zaworem. Następnie zamyka się je zaworem i zostają wyposażone w urządzenie uruchamiające w górnej części puszki. Aerozole w puszkach przechodzą bieżącą kontrolę ciśnienia.

Cały proces kończy umieszczenie na pojemnikach nalepki z marką klienta, opisem danego produktu oraz ostrzeżeniem przed zbliżaniem ich do ognia. Gotowe aerozole są odpowiednio pakowane na palety i gotowe, aby trafić do sprzedaży.

Wróć