Masz pytanie? Dzwoń:        32 222-60-57 wew. 106; 101

W jaki sposób powstają dezodoranty?

Czerwiec 12, 2019

Dezodorant to jeden z najczęściej stosowanych kosmetyków. Praktycznie każdego dnia kobiety i mężczyźni sięgają po niego podczas porannej toalety. Najczęściej dezodoranty występują jako preparaty mające na celu minimalizowanie uczucia dyskomfortu związanego z poceniem, zapewniając nam świeżość i przyjemny zapach przez cały dzień. Oprócz dezodorantów stosowanych bezpośrednio pod pachami dostępne są również warianty do stosowania na stopy czy dłonie. Oprócz tego często stosowane są również dezodoranty do odświeżenia zapachów w pomieszczeniach.

Dezodoranty - skuteczna ochrona przed nieprzyjemnymi zapachami

Już w starożytności ludzie poszukiwali sposobów na neutralizację nieprzyjemnych zapachów. Przed wiekami wykorzystywano głównie naturalne metody, np. olejki roślinne. W Chinach dawniej powszechnie wykorzystywano kryształy minerałów, np. ałunu. Obecnie mamy znacznie szerszą ofertę kosmetyków, które skutecznie chronią nas przed potem i nieprzyjemną wonią. Możemy wybierać nie tylko spośród różnorodnych zapachami, ale również form ochrony. Do jednej z nich zaliczamy dezodoranty.

Dezodoranty zawierają w sobie składniki bakteriostatyczne, które skutecznie hamują rozwój mikroorganizmów. Niektóre z nich wykazują też działanie bakteriobójcze, przeciwgrzybiczne i przeciwwirusowe. Zadaniem tych kosmetyków jest ograniczanie powstawania przykrego zapachu, który już został wydzielony. Trzeba przy tym pamiętać, że pot sam w sobie jest bezwonny. Efekt nieprzyjemnego zapachu pojawia się pod wpływem zetknięcia potu ze znajdującymi się na skórze bakteriami. Odpowiednio dobrane składniki w dezodorancie maskują przykrą woń, spowalniają rozwój bakterii lub też hamują procesy oksydacyjne.

Preparaty o odpowiednio dobranym składzie umieszczane są w specjalnych puszkach aerozolowych. Rodzajów opakowań aerozolowych jest kilka, więc można je dobierać adekwatnie do specyfiki produktów. Firma WATS zapewnia produkcję opakowań w technologii tradycyjnej oraz Bag-on Valve. Puszki aerozolowe mogą być wykonane ze stali, aluminium lub PET. Urozmaicona jest też oferta zamknięć, główek rozpyłowych, spraycapów, główkonasadek, zaworów, dzięki czemu można dobrać specyfikę opakowania do własnych potrzeb.

Wróć