Masz pytanie? Dzwoń:        32 222-60-57 wew. 106; 101

Sposoby zabezpieczania aerozoli przed użyciem przez dzieci

Kwiecień 12, 2023

Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku bezpieczeństwo. Z tego powodu szczególnie dba o to, by wyeliminować z jego otoczenia potencjalne zagrożenia. Jednym z nich jest chemia domowa. Kolorowe płyny i proszki wzbudzają dziecięce zainteresowanie, dlatego tak ważne jest to, by pozostawały poza zasięgiem najmłodszych. Warto też już przy zakupie zwracać uwagę na to, jakie produkty się wybiera i czy te są dobrze zabezpieczone. Duża część preparatów czyszczących dostępna jest w formie sprayów i aerozoli. Czy te można uznać za dobrze zabezpieczone przed dziećmi?

Opakowania aerozoli a bezpieczeństwo użytkowania

Ze względu na to, że w formie aerozoli dostępne są środki o różnych właściwościach chemicznych, do ich przechowywania wykorzystujemy opakowania produkowane z trwałych i szczelnych materiałów. Dobrym przykładem jest aluminium, które cechuje m.in. wysoka wytrzymałość mechaniczna. Dzięki niej oferowane przez nas puszki aerozolowe nie są podatne na uszkodzenia, przez co ryzyko nawet przypadkowego wycieku przechowywanego w nich gazu praktycznie nie istnieje. Z tego powodu aerozole często są bezpieczniejsze w użytkowaniu niż np. tradycyjne płyny w plastikowych butelkach. Dobrze zabezpieczone przed zniszczeniem opakowanie utrudnia dostęp do zawartości produktu, szczególnie gdy ten trafi w ręce dziecka.

Jak aerozole można dodatkowo zabezpieczyć przed użyciem przez dzieci?

Solidność i szczelność opakowań aerozoli to jednak nie wszystko. Aby dodatkowo zabezpieczyć je przed użyciem przez dzieci, stosujemy różnego rodzaju zamknięcia puszek, które są dobierane pod względem specyfiki produktu oraz jego przeznaczenia. Wśród nich wymienia się np. zawory. W większości małe dzieci nie są w stanie ich samodzielnie obsługiwać, dlatego ryzyko kontaktu z produktem jest niewielkie.

Wróć