Masz pytanie? Dzwoń:        32 222-60-57 wew. 106; 101

Rodzaje puszek na aerozole

Luty 10, 2023

Opakowania aerozoli wykorzystywanych m.in. w przemyśle chemicznym i kosmetycznym podlegają określonym standardom jakościowym. Przede wszystkim muszą spełniać restrykcyjne wymagania pod względem wytrzymałości, szczelności i bezpieczeństwa użytkowania. Obecnie wytwarza się je z różnych materiałów. Największą popularnością cieszą się jednak klasyczne puszki, które dobrze zabezpieczają produkty przed dostępem powietrza, światłem oraz wilgocią. Jakie puszki aerozolowe można znaleźć na rynku?

Klasyfikacja puszek aerozolowych ze względu na rodzaj materiału

Najbardziej znany podział puszek na aerozole odnosi się do rodzaju materiału, z jakiego zostały wykonane. Ten dobiera się adekwatnie do potrzeb klienta, przeznaczenia aerozolu oraz jego właściwości. W naszej ofercie wyróżnić można puszki aluminiowe, stalowe oraz te z tworzyw sztucznych np. PET. Obecnie największą popularnością cieszą się metalowe puszki aerozolowe, a w szczególności te wykonywane z aluminium. Cechuje je wysoka wytrzymałość mechaniczna oraz przyjazność dla środowiska wynikająca z możliwości ponownego wykorzystania zużytego materiału.

Podział puszek na aerozole ze względu na wielkość i rodzaj wykończenia

Puszki na aerozole mogą różnić się pod względem pojemności. Nasza firma Wats oferuje opakowania aerozolowe o pojemności od 30 do 750 ml. Zapewniamy także puszki o zróżnicowanej średnicy mieszczącej się w przedziale od 35 do 65 mm. Ponadto dostarczamy opakowania o różnym sposobie wykończenia. W naszym asortymencie dostępne są puszki z rozbudowaną ofertą zamknięć, główek rozpyłowych, spray capów, główkonasadek i zaworów.

Dodatkowo nasze puszki aerozolowe produkujemy też w różnych technologiach m.in. technologii tradycyjnej (z gazem pędnym) oraz Bag-On-Valve.

Wróć