Masz pytanie? Dzwoń:        32 222-60-57 wew. 106; 101

Rodzaje opakowań i zamknięć do aerozoli

Czerwiec 5, 2019

Produkty aerozolowe cieszą się sporym zainteresowaniem na rynku. Wyróżniają się wygodą użytkowania, wysoką wydajnością oraz możliwością zastosowania w różnych branżach. To podstawowe cechy, które wpływają na ciągły wzrost ich sprzedaży. Opakowania aerozolowe, powstające z zastosowaniem różnych technologii, możemy podzielić na kilka podstawowych rodzajów.

Krótka historia aerozoli

Pierwszy dozownik aerozolowy został opatentowany w roku 1926 przez Norwega Erika Rotheim’a. Początkowo, w latach 40 XX w., wyroby aerozolowe dostępne były wyłącznie dla żołnierzy amerykańskich, a dopiero po wojnie zaczęli z nich korzystać również cywile. Najczęściej służyły do przechowywania produktów higieny osobistej. Z czasem ich produkcja sukcesywnie wzrastała aż do roku 1974, kiedy pojawił się raport Molina/Rowlanda o szkodliwym wpływie na warstwę ozonową chlorofluorowęglowodorów (CFC, freony), które wówczas stosowane były w wyrobach aerozolowych. Rozwiązaniem tego problemu było zastąpienie freonów innymi gazami pędnymi.

Wraz z wiekiem XXI pojawiły się nowe sposoby rozwoju i zastosowania wyrobów aerozolowych. Wprowadza się nowe kształty, formy opakowań, rodzaje aplikacji produktów itd. W ramach udoskonalania aerozoli wciąż poszukuje się nowych rozwiązań z zakresu obniżania kosztów produkcji przy jednoczesnym zwiększaniu wydajności produktów.

Szeroka oferta opakowań aerozolowych

Opakowania aerozolowe najczęściej występują w formie metalowej (aluminiowej lub stalowej), chociaż dostępne są też warianty szklane i z tworzyw sztucznych. Niemniej zdecydowana większość pojemników jest wykonane z metalu. Dwa pozostałe tworzywa pozostają w marginalnym użyciu.

W ofercie firmy WATS znaleźć można nowoczesne rodzaje opakowań aerozolowych, które produkowane są w technologii tradycyjnej oraz Bag-on Valve. Standardowa pojemność oferowanych opakowań wynosi od 30 ml do 750 ml. Specjalizujemy się w dostarczaniu puszek stalowych ze stali, aluminium, a także PET o średnicy od 35 mm do 65 mm.

Co więcej, gwarantujemy również rozbudowaną ofertę zamknięć, główek rozpyłowych, spraycapów, główkonasadek, zaworów, które można dobierać adekwatnie do specyfiki konkretnego produktu.

Wróć