Masz pytanie? Dzwoń:        32 222-60-57 wew. 106; 101

Napełnianie aerozoli krok po kroku

Sierpień 1, 2019

Aerozole to pojemniki z ciekłymi substancjami, które po naciśnięciu rozpylane są w formie mgły. Jest to bardzo wygodna forma rozpraszania produktu, dlatego tego typu rozwiązania znajdują zastosowanie w wielu branżach, od kosmetyki, przez medycynę i chemię, aż po motoryzację. Usługi napełniania aerozoli są wykonywane przez wyspecjalizowane podmioty, które posiadają niezbędne do tego celu narzędzia. Jak wygląda to w praktyce?

Poszczególne etapy napełniania aerozoli

Proces wytwórczy tego typu produktów jest możliwy dzięki zaawansowanym, zautomatyzowanym liniom aerozolowym. To na urządzeniu sterującym pracownik ustala parametry docelowego produktu, zgodnie ze specyfikacją dla danego klienta. Następnie na linii umieszczane są opakowania w których finalnie znajdzie się substancja. Pojemniki te są kolejno nabijane płynem oraz rurką wraz z zaworem. Następnie napełnione aerozole uzyskują zabezpieczający zawór, chroniący przed wydostaniem się produktu i umożliwiający proces spryskiwania. Zostają również wyposażone w urządzenie uruchamiające w górnej części puszki. Ostatnim, bardzo ważnym etapem, jest zamieszczenie na opakowaniu identyfikacji artykułu, czyli nalepki z marką klienta i opisem. Gotowy produkt, wraz z wieczkiem, jest najczęściej pakowany w praktyczne, przezroczyste wielopaki, w których zostaje przetransportowany na palety i wędruje do dalszych ogniw sprzedażowych.

Zanim produkt trafi na linię produkcyjną

Zanim na linii do produkcji aerozoli znajdą się opakowania, klientowi oferowane są przykładowe próbki dzięki którym może on sprawdzić, czy dana forma opowiada jego potrzebom. W przypadku aerozoli niezbędne są także ostrzeżenia, m.in. przed zbliżaniem ich do ognia, szczególnie, gdy znajdują się w nich niebezpieczne substancje, np. na potrzeby przemysłu chemicznego. Produkcją opakowań do aerozoli zajmuje się także nasza firma, a w ofercie mamy pojemności od 30 do 750 ml oraz o średnicach od 35 do 65 mm.

Jak widać produkcja aerozoli wymaga zaawansowanych technologii, dzięki którym możliwe jest sprawne wytworzenie nawet kilku tysięcy produktów, w maksymalnie krótkim czasie.

Wróć