Masz pytanie? Dzwoń:        32 222-60-57 wew. 106; 101

Na czym polega konfekcjonowanie kosmetyków?

Czerwiec 20, 2019

Konfekcjonowanie określa proces działań związanych z pakowaniem i przygotowywaniem do sprzedaży różnorodnych towarów. W tym artykule przybliżymy temat konfekcjonowania kosmetyków.

Specyfika usług z zakresu konfekcjonowania

Konfekcjonowanie to usługa świadczona przez wyspecjalizowane firmy. W zależności od specyfiki wyrobów może ona polegać na porcjowaniu odpowiedniej ilości produktu lub pakowaniu gotowych produktów w odpowiednie opakowania jednostkowe lub/i zbiorcze, sortowanie, etykietowanie, znakowanie, oznaczanie nazw opakowań itd. Tak przygotowany produkt gotowy jest do wysyłki i sprzedaży. Najczęściej usługi tego rodzaju świadczone są z zastosowaniem specjalistycznych maszyn pakujących, chociaż w niektórych przypadkach cały ten proces nadal może odbywać się wyłącznie przy pomocy pracowników. Wiele zależy m.in. od specyfiki konfekcjonowanych produktów.

Jak konfekcjonowane są kosmetyki?

Konfekcjonowanie kosmetyków pielęgnacyjnych czy kolorowych nie należy do najprostszych zadań. Wyróżniamy wiele rodzajów preparatów, a więc wszystkie podejmowane działania muszą być dokładnie dostosowane do specyfiki danego wyrobu oraz sposobu jego dystrybucji. Do najważniejszych czynności, podejmowanych w ramach tego procesu zaliczamy m.in.:

  • pakowanie kosmetyków w odpowiednio dobrane opakowania
  • pakowanie towarów w opakowania zbiorcze, np. kartonowe
  • etykietowanie
  • nanoszenie niezbędnych oznaczeń, np. kody kreskowe

Oczywiście to tylko wybrane przykłady podejmowanych działań, ponieważ w praktyce przygotowywanie towarów do sprzedaży może obejmować znacznie więcej różnorodnych zadań. Oprócz tego konfekcjonowanie może obejmować również przepakowywanie.

Głównym celem podejmowanych działań z zakresu konfekcjonowania jest przygotowanie produktu w taki sposób, aby prezentował się estetycznie, a jednocześnie nadawał się do użytku od razu, gdy trafi w ręce klienta. W tym przypadku kluczową rolę odgrywa oczywiście odpowiednie opakowanie, które zabezpiecza produkt przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i prezentuje się atrakcyjnie od strony wizualnej.

Wróć