Masz pytanie? Dzwoń:        32 222-60-57 wew. 106; 101

Jakie produkty dozuje się w sprayu?

Grudzień 1, 2020

Pojemniki aerozolowe sprawdzają się jako środek dystrybucji produktów w różnych branżach. Chętnie wybierane są zarówno przez producentów kosmetyków, jak i twórców chemii gospodarczej czy artykułów do pielęgnacji aut. Najważniejsze zalety pojemników popularnie nazywanych sprayami to wygoda użytkowania i możliwość precyzyjnego dozowania produktu.

Dlaczego producenci wybierają pojemniki aerozolowe?

Opakowania tego rodzaju umożliwiają równomierne rozpylanie produktu, co ma kluczowe znaczenie nie tylko podczas detalicznego użytku domowego, ale również w wielu miejscach pracy. Możliwość kontroli ciśnienia to wygoda i bezpieczeństwo – chroni przed zbyt obfitym dawkowaniem środków silnie wiążących czy drażniących. To także znaczne zwiększenie wydajności produktu.

Obecne osiągnięcia w technologii produkcji opakowań aerozolowych pozwalają na pełne dostosowanie puszki do potrzeb Klienta. Indywidualne dopasowanie parametrów takich jak rodzaj materiału, średnice i rodzaje wykończenia puszek daje bardzo szerokie możliwości różnorodnego wykorzystania pojemników, dzięki czemu sprostają nawet najbardziej innowacyjnym pomysłom. 

Bogata oferta kształtów i form w połączeniu z personalizacją designu pozwalają na wyróżnienie pośród produktów podobnej kategorii i zapamiętanie marki, co jest niezbędnym etapem budowania pozycji własnego brandu.

Jakie produkty mogą być dozowane za pomocą opakowań aerozolowych?

Łatwo zauważyć, że opakowania aerozolowe mają szerokie zastosowanie. Dzięki temu stosowane są w różnych dziedzinach przemysłu, rozwijając ofertę firm. W takich opakowaniach mogą być dystrybuowane płyny, których użytkowanie przy pomocy rozproszenia gazem będzie bardziej ekonomiczne i mniej ryzykowne.

Trudno wyobrazić sobie przemysł kosmetyczny bez aerozoli. Delikatne dozowanie zapachów czy ostrożność w aplikacji produktów utrwalających ułatwia codzienne życie konsumentów. Na szczególną uwagę zasługuje branża fryzjerska – spraye to nie tylko ułatwienie domowej pielęgnacji urody, ale przede wszystkim jedno z podstawowych narzędzi pracy salonów fryzjerskich. Lakiery, odżywki, suche szampony, profesjonalne produkty pielęgnacyjne – ergonomiczny dozownik pozwala na ich perfekcyjną i ekonomiczną eksploatację.

W chemii gospodarczej aerozole są bezpiecznym sposobem na użytkowanie silnych środków czyszczących, które w zbyt dużym stężeniu mogłyby podrażniać drogi oddechowe lub czyszczone elementy sprzętów. Pomagają również w dozowaniu zupełnie bezpiecznych substancji, w taki sposób, aby ich wykorzystanie dawało jak najlepszy efekt, bez smug czy zostawiania zbędnych warstw. Dozowanie produktów biobójczych w sprayu pozwala na zachowanie maksymalnej ostrożności.

Artykuły samochodowe, hydrauliczne i komputerowe wymagają skrupulatnej pielęgnacji, dlatego tam również popularność zdobyły atomizery, które ułatwiają pracę ze środkami konserwującymi, roztworami alkoholi, silikonami oraz preparatami odmrażającymi szyby i trudno dostępne miejsca.

Rozpylanie olei, barwników i kremów spożywczych chętnie wykorzystywane jest w gastronomii, gdzie nie tylko wpływa na jakość przyrządzanych dań, ale też na ich estetyczny wygląd.

Z aerozoli korzystają też artyści i osoby zajmujące się branżą budowlaną, posługując się farbami, lakierami, klejami i smarami w sprayu.

Trudno nie zauważyć powszechności opakowań aerozolowych w medycynie – od wszechobecnych stacji dezynfekcyjnych, po środki opatrunkowe, leki i produkty chłodzące.

Wróć