Masz pytanie? Dzwoń:        32 222-60-57 wew. 106; 101

Jakie parametry muszą mieć puszki aerozolowe?

Wrzesień 1, 2020

Większość z nas przynajmniej kilka razy w tygodniu sięga po produkt w opakowaniu aerozolowym – czy to korzystając z dezodorantu lub pianki do golenia, czy też używając środków owadobójczych lub detergentów do pielęgnacji mebli. Spraye umożliwiają wygodną aplikację produktu i prezentują się efektownie na półkach. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że produkcja aerozoli wymaga przestrzegania restrykcyjnych norm.

Wymogi produkcyjne

Najlepsze opakowania aerozolowe produkowane zgodnie z nowoczesnymi recepturami, które jako bazę dla aerozoli wykorzystują wodę, spirytus i sprężone powietrze. Producenci puszek aerozolowych ustalają też określone standardy jakości poszczególnych produktów ze swoimi klientami. Proces ten jest na każdym etapie wspierany odpowiednimi badaniami laboratoryjnymi. Renomowani producenci opakowań aerozolowych przykładają również ogromną wagę do tego, by ich produkty spełniały wszystkie wymogi związane z ochroną środowiska, a także były bezpieczne dla człowieka. W tym celu często współpracują z dobrymi ośrodkami badawczymi, które pomagają im udoskonalać nowe, jak i stare produkty. Parametry wytwarzanych puszek aerozolowych powinny być zawsze dopasowane do oczekiwań klienta i potrzeb  jego produktu. Dlatego firmy oferujące tego typu opakowania stale monitorują rynek nowinek chemicznych, by na bieżąco wdrażać inteligentne rozwiązania w całym procesie produkcji.

Puszki aerozolowe – jak wybrać producenta?

Wybierając producenta opakowań aerozolowych, warto upewnić się, że posiada on certyfikaty potwierdzające jakość produkcji oparte o normy ISO 22716 GMP. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie jego dotychczasowego doświadczenia na rynku, np. przeglądając już zrealizowane projekty. Zachęcamy do skorzystania z usług naszej firmy. Zajmujemy się nie tylko produkcją opakować aerozolowych, ale również ich napełnianiem – dysponujemy specjalistycznym, rozbudowanym parkiem maszynowym. W naszej ofercie znajdują się opakowania produkowane w technologii tradycyjnej z gazem pędnym oraz Bag-On-Valve. Dostarczamy puszki o pojemności od 30 ml do 750 ml ze stali, aluminium i PET o średnicy od 35 do 65 mm. Oferujemy wykończenia w postaci zamknięć, główek rozpyłowych, spray capów, główkonasadek i zaworów. Część rozpylającą aerozol zawsze dobieramy do właściwości produktu oraz sposobu jego wykorzystywania i użytkowania.

Wróć