Masz pytanie? Dzwoń:        32 222-60-57 wew. 106; 101

Jakie kosmetyki dostarcza się w formie aerozoli?

Luty 1, 2021

Największymi zaletami pojemników aerozolowych są wydajność, łatwość użycia i precyzja, z jaką można dozować produkt. Cechy te sprawiają, że spraye są bardzo chętnie wybieranym środkiem dystrybucji w branży kosmetycznej – zarówno linii profesjonalnych, przeznaczonych do salonów fryzjerskich czy kosmetycznych, jak i wersji do codziennego domowego użytku.

Produkty utrwalające

Wśród produktów utrwalających najpopularniejsze są lakiery do włosów o różnych typach mocy i wilgotności. Zastosowanie dodatkowych składników aktywnych i ochronnych działa odżywczo i wzmacniająco na strukturę włosów podczas modelowania. Używając tego typu kosmetyków należy zwrócić uwagę na odpowiednią aplikację – zbyt obfite ich stosowanie może niekorzystnie wpłynąć na końcową prezentację fryzury, tworząc na jej powierzchni zbyt zbitą warstwę przypominającą hełm. Właśnie dlatego powinny być dozowane w aerozolu, który pozwala na utworzenie delikatnej mgiełki równomiernie opadającej na uczesanie.

Podobne wymagania muszą spełniać również preparaty stosowane do wykończenia makijażu lub manicure – precyzyjne rozproszenie utrwalaczy pozwoli na szybsze zabezpieczenie lakieru na paznokciach lub znaczne przedłużenie trwałości makijażu, zachowując przy tym naturalny efekt i nie rozmazując dotychczasowych elementów. Nie tworzą przy tym widocznej dodatkowej warstwy kosmetyku.

Substancje zapachowe i koloryzujące

Spraye kojarzą się przede wszystkim z zapachami. Nic w tym dziwnego – trudno wyobrazić sobie lepszy sposób na dozowanie tak silnie działających na zmysły wyrobów. Kosmetyki o wysokim stężeniu zarówno substancji aktywnych, jak i wonnych, powinny być rozprowadzane ostrożnie, a ich opakowania muszą pozwalać na jak najwyższą kontrolę dozowania. Produkty takie jak dezodoranty do ciała lub do stóp oraz mgiełki zapachowe dają pożądany przyjemny efekt, o ile nie są zbyt obficie dawkowane.

Choć połączenie sprayów i barw przywodzi na myśl raczej farby i powstające dzięki nim mniej lub bardziej profesjonalnie wykonane murale, branża kosmetyczna również korzysta z podobnych rozwiązań. Nieoczywiste wydawać się może używanie aerozolu jako opakowania na rajstopy – ten sposób aplikacji staje się jednak niezwykle popularnym gadżetem współczesnej mody i kosmetyki. Równomierne rozprowadzanie preparatu poprawiającego koloryt skóry, który jednocześnie ukrywa niedoskonałości i rozświetla nogi, pozwala na zastosowanie go jako alternatywy dla tradycyjnych rajstop, które często bardzo łatwo ulegają drobnym uszkodzeniom, negatywnie wpływającym na ich estetykę.

Aerozole to również dozowniki pianek, o których przeczytać będzie można w dalszej części artykułu. Taka konsystencja umożliwia dokładne, komfortowe i niezwykle łatwe aplikowanie produktów do pigmentacji włosów - nawet w domowych warunkach i przy samodzielnym użytku. Brak splątanych kosmyków, nawilżenie i ułatwione wchłanianie w strukturę włosa jest dużym ułatwieniem i zachętą nawet dla nieprofesjonalnych konsumentów.

Kosmetyki higieniczne i pielęgnacyjne

Produkty służące do codziennych rytuałów higienicznych i pielęgnacji ciała zajmują bardzo ważne miejsce na domowych półkach z kosmetykami. Często to jakość właśnie tych wyrobów decyduje o tym, jak postrzegana jest cała marka i czy konsument zdecyduje się na wypróbowanie innych propozycji z danej linii. Opinie o kosmetyku determinowane są nie tylko przez jego działanie, ale również przez prezentację i wygodę stosowania. Opakowania aerozolowe ułatwiają używanie antyperspirantów, rozprowadzając je równomiernie w kontrolowanych ilościach – tak, aby nie podrażniały skóry przez zbyt duże dawkowanie. Szampony suche są chętnie używane w podróżach, trudnych warunkach czy porannym pośpiechu – ich fenomen tkwi w łatwości aplikacji, którą zawdzięczają właśnie sposobowi dystrybucji.

Spraye są również idealnym sposobem na dystrybucję produktów z filtrami. Ich zastosowanie umożliwia nałożenie kosmetyków w taki sposób, aby - zachowując najwyższą skuteczność – nie pozostawiały na włosach lub cerze tłustej, nieprzyjemnej warstwy. Perfekcyjna aplikacja sprawi, że użycie tak niezbędnego dla zdrowia skóry kosmetyku stanie się przyjemne.

Aerozole umożliwiają też bezpieczne i delikatne stosowanie takich preparatów jak panthenol. Ze względu na to, że używane są zazwyczaj przy podrażnieniach lub poparzeniach skóry, wymagają czujności w kontakcie z bolącą powierzchnią – puszysta, lekka forma ułatwia nałożenie produktu bez obawy o nieprzyjemny kontakt z obolałym miejscem, dodatkowo je chłodząc.

Pianki

Choć o piankach zostało już wspomniane (koloryzacyjne, panthenol), warto poświęcić im kilka dodatkowych słów. Nie jest to forma, która momentalnie kojarzy nam się z aerozolami – jednak to te właśnie opakowania sprawiają, że niektóre kosmetyki osiągają miłą w dotyku, łatwą do rozprowadzania i przyjemną w użyciu postać. To jedna z najlepszych opcji ułatwiających równomierną aplikację kosmetyków – ponadto napowietrzona substancja kojarzy się z relaksem i subtelnością. W salonach fryzjerskich, barberskich i kosmetycznych znacznie przyspiesza i ułatwia pracę, ale też daje klientowi poczucie profesjonalizmu wykonywanych zabiegów. Postać pianki mogą przyjąć różne kosmetyki – od tych przeznaczonych do golenia, poprzez służące stylizacji włosów, po wspomniane już preparaty koloryzujące.

Warto pamiętać, że w opakowaniach aerozolowych mogą znaleźć się nie tylko wymienione, często spotykane kosmetyki. Zależnie od potrzeb i kreatywności marki, możliwe jest przygotowanie zupełnie nowych produktów – być może tak przełomowych, jak suche szampony czy rajstopy w sprayu.

Wróć