Masz pytanie? Dzwoń:        32 222-60-57 wew. 106; 101

Jak przebiegają etapy współpracy Private Label?

Maj 13, 2023

Współczesny handel opiera się dużej mierze na umiejętności wypromowania produktu. Jeśli masz pomysł na stworzenie własnego kosmetyku albo posiadasz recepturę na świetny produkt, nic nie stoi na przeszkodzie wyprodukowania go pod własną nazwą. Przeczytaj, jak bez posiadania specjalistycznego sprzętu i umiejętności wytworzyć profesjonalny towar.

Czym jest produkcja private label?

W dosłownym tłumaczeniu produkcja private label oznacza markę własną. Zasada działania takiego modelu biznesowego polega na tym, że sprzedajesz pod własną nazwą produkty, które zostały wytworzone przez innego producenta. Po stronie inwestora jest kreacja marki, jej promocja i dystrybucja. Samo konfekcjonowanie jest zlecane innemu podmiotowi. W ten sposób działają duże hipermarkety, ale nie tylko. Jeśli marzysz o stworzeniu własnej linii kosmetyków, nie musisz kupować całej fabryki, co generowałoby olbrzymie koszty. Rozmaite pianki do włosów, kremy, perfumy, dezodoranty lub chemia motoryzacyjna bardzo często powstają w ten sposób. Korzystając ze specjalistycznego sprzętu, w który wyposażona jest fabryka, i wiedzy jej pracowników, otrzymujesz bardzo duże wsparcie merytoryczne i techniczne.

Jak rozpocząć pracę nad własną linią kosmetyków?

Po pierwsze musisz znaleźć fabrykę gotową na współpracę private label. Najlepiej, jeśli będzie to zakład produkcyjny o długoletnim doświadczeniu, gdyż zyskasz pewność, że jakość Twojego produktu będzie utrzymana na odpowiednio wysokim poziomie. Jeśli firma chętna jest do kooperacji, z pewnością udzieli Ci niezbędnych informacji o wyborze najlepszego opakowania i systemu rozpylania w przypadku aerozolu. Oprócz kwestii technicznych, z fachowcami stworzysz etykietę własnego produktu i omówisz wszystkie szczegóły dotyczące wyglądu docelowego opakowania.

Wróć