Masz pytanie? Dzwoń:        32 222-60-57 wew. 106; 101

Jak działają fabryki aerozoli?

Marzec 22, 2023

Kupując produkt w aerozolu, otrzymujemy łatwą w aplikacji substancję. Wygoda użytkowania, czystość opakowania i sterylność zawartego w nim specyfiku są tym, za co cenimy artykuły w sprayu. W jaki sposób powstają towary, zamykane szczelnie w puszkach aerozolowych? W tym artykule przyjrzymy się funkcjonowaniu współczesnych fabryk.

Jak przebiega napełnianie opakowania aerozolowego?

Nowoczesne zakłady zajmujące się produkcją aerozoli wyposażone są w linie produkcyjne, pozwalające na bardzo dużą automatyzację. W pierwszej kolejności pojemniki napełniane są płynnym wsadem. Ustawione na taśmie puszki jednostajnie przesuwane są pod urządzeniem, które precyzyjnie dawkuje określoną ilość substancji aktywnej. Transportery taśmowe zapewniają sprawną dystrybucję. Następnie pojemniki wyposażane są w zawór, który na kolejnym etapie zostaje mocno zaciskany. Zawór zostaje hermetycznie połączony z pojemnikiem. Na kolejnym stanowisku samosterujący moduł napełniający wypełnia puszki ogrzewanym, sprężonym powietrzem. Na gotowy wyrób nanoszony jest drukarką numer serii i data ważności.

Normy bezpieczeństwa w fabrykach produkujących aerozole

Aerozole zalicza się do substancji łatwopalnych. W związku z tym bardzo dużą wagę przykłada się do odpowiedniej wentylacji w zakładzie produkcyjnym i przestrzegania przepisów przeciwpożarowych. Zastosowane czujniki szybko informują o niebezpieczeństwie. Materiały, z których wykonane są pomieszczenia w miejscu napełniania gazem, mają za zadanie zminimalizowanie strat w przypadku pożaru. Towary na linii produkcyjnej są pod ciągłą kontrolą, zapewniając identyczną masę wszystkich pojemników za pomocą czujnika wagowego. System zapobiega opuszczeniu fabryki przez wybrakowany produkt, automatycznie odrzucając jednostki niespełniające norm.

Wróć