Masz pytanie? Dzwoń:        32 222-60-57 wew. 106; 101

Gdzie wykorzystywane są aerozole?

Czerwiec 15, 2020

Aerozol jest układem koloidalnym, w którym ciało stałe lub ciecz rozproszone są w powietrzu. W codziennym życiu oraz w wielu branżach nośnikiem tych substancji są atomizery, pozwalające na odpowiednią aplikację oraz równomierne rozpylenie.

Aerozole znajdują zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Produkty takie jak perfumy, lakiery do włosów oraz dezodoranty umieszczane są w opakowaniach aerozolowych wyposażonych w atomizery. Te niewielkie urządzenia umożliwiają wydobywanie się aerozoli pod określonym ciśnieniem, a ponadto zapewniają utrzymywanie się ich w powietrzu przez długi czas.

Atomizery w codziennym życiu

Przemysł farmaceutyczny obfituje w takie preparaty jak spraye do nosa lub preparaty przeciwbólowe na gardło, które również występują w postaci aerozoli. Są precyzyjne w aplikacji, a ponadto pozwalają na dostosowanie dawki leku. Z tą branżą powiązana jest także medycyna, w której aerozolami są między innymi środki znieczulające i dezynfekujące, a także inhalatory. Na co dzień aerozole można spotkać w obrębie chemii gospodarczej, gdzie z powodzeniem występują w postaci środków do czyszczenia mebli, preparatów do mycia okien oraz urządzeń AGD.

Jaką rolę odgrywają aerozole w branży samochodowej i hydraulicznej?

Choć aerozole są głównie znane z poprzednio opisywanych dziedzin, to ich zastosowanie jest porównywalnie szerokie również w branży samochodowej i hydraulicznej. Atomizery sprawdzają się w preparatach czyszczących oraz środkach odmrażających szyby i zamki. Należą do nich również wszelkie kosmetyki samochodowe.

W hydraulice aerozole występują w postaci mgły, która jest stosowana w procesach przeprowadzanych na etapie produkcji. Są nimi również silikony służące do smarowania elementów hydraulicznych.

W jaki sposób aerozole mogą znaleźć się w pojemniku?

Umieszczenie aerozoli w odpowiednim opakowaniu powinno być przeprowadzone przez przeszkolone osoby. Do napełniania sprayów w naszej firmie zatrudniamy wykwalifikowany personel, który bezbłędnie radzi sobie z napełnieniami.

Aerozole zwykle umieszczane są w pojemnikach stalowych lub aluminiowych, ponieważ te materiały charakteryzują się dobrymi właściwościami. Przede wszystkim są odporne na wilgoć i zabezpieczają opakowania aerozolowe przed powstawaniem rdzy. Dodatkowym atutem jest zróżnicowana pojemność, której wartość znajduje się w przedziale między 30 a 750 ml.

Wróć