Masz pytanie? Dzwoń:        32 222-60-57 wew. 106; 101

Eko trendy w produkcji aerozoli

Styczeń 4, 2023

Aerozole znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia. I choć są obecne na rynku od lat, ich stosowanie ze względu na negatywny wpływ na środowisko budzi coraz większe kontrowersje. Wszystko za sprawą m.in. zawartości lotnych związków organicznych, które zanieczyszczają powietrze. Obecnie jednak wielu producentów aerozoli przykłada dużą wagę do tego, by ich działalność w jak najmniejszym stopniu wpływała na środowisko naturalne. Rośnie tym samym popularność ekologicznych rozwiązań w tej branży.

Zastosowanie nowoczesnych technologii produkcji

Największe znaczenie dla ochrony środowiska w zakresie produkcji aerozoli ma zastosowanie proekologicznych technologii. Inwestycja przez naszą firmę w innowacyjne linie produkcyjne zmniejsza ilość odpadów, a czerpanie energii z odnawialnych źródeł ogranicza eksploatację naturalnych surowców. Poza tym wdrożenie nowoczesnych technologii pozwala ograniczyć szkodliwość samych produktów. Przykładem jest m.in. zastosowanie technologii Bag-On-Valve (BOV) przy nabijaniu aerozoli. Napełnianie pojemników ciśnieniowych taką metodą oznacza wykorzystywanie wyłącznie czystego sprężonego powietrza, które pozwala wyeliminować zastosowanie innych szkodliwych składników.

Wybór ekologicznych opakowań

Standardem w produkcji aerozoli staje się wybór materiałów, które można poddać recyklingowi po zużyciu. W naszej firmie szczególną uwagę przywiązujemy do ograniczenia produkcji opakowań z tworzyw sztucznych. Nasze wyroby oferujemy w metalowych puszkach aerozolowych wytwarzanych z aluminium lub stali. Co ciekawe, aluminium jest jednym z metali, który najczęściej poddaje się przetworzeniu na całym świecie. Wybór tego surowca pozwala zatem istotnie wpłynąć na redukcję odpadów zalegających na wysypiskach i nielegalnych składowiskach śmieci.

Wróć