Masz pytanie? Dzwoń:        32 222-60-57 wew. 106; 101

Do czego służą atomizery?

Luty 4, 2020

Atomizer to urządzenie, który pozwala na spryskanie daną substancją większej powierzchni. Korzysta z nich chemia gospodarcza, branża farmaceutyczna, jak i kosmetyczna. Wysokiej klasy atomizery mogą posiadać kilka trybów pracy. W zależności od siły naciśnięcia spustu do skoku tłoka, pompka wypycha odpowiednią ilość płynu.

Atomizery w perfumach

Dzięki zastosowaniu atomizerów we flakonach do perfum korzystanie z nich jest wygodne. Praktycznym zastosowaniem wygrywa ze zwykłymi korkami. Poza tym one bardziej szczelne, co warunkuje trwałość zapachu, dzięki czemu na dłużej zachowa on swoje właściwości. Opakowania aerozolowe gwarantują dłuższą wydajność perfum. Zakończenie butelki atomizerem ułatwia aplikowanie pachnącego płynu na skórę. Zastosowanie tego elementu pozwala na bezpieczne noszenie ze sobą perfum, bez obawy o ich rozlanie. 

Inne zastosowanie atomizerów

Atomizery nie są wykorzystywane wyłącznie jako nakrętki do perfum. Zastosowanie znajdują również w przemyśle farmaceutycznym. Atomizery ułatwiają aplikacje niektórych leków, na przykład tych na katar, czy na ból gardła. Umożliwiają precyzyjne zaaplikowanie preparatu. Ich przydatność docenia się również w instalacjach hydraulicznych. Atomizery wykorzystuje się do wytwarzania mgły, która ma zastosowanie w różnych procesach przemysłowych i produkcyjnych. W tej gałęzi wyróżnia się atomizery ultradźwiękowe, powietrzno-wodne oraz hydrauliczne. Coraz większą popularnością cieszą się atomizery wielokrotnego użytku. Po wykorzystaniu danego produktu nie trzeba go wyrzucać, a kupić zapas uzupełniający. Żeby móc korzystać z produktu, wystarczy przełożyć atomizer na nową butelkę. Jest to ekologiczne rozwiązanie.

Wróć