Masz pytanie? Dzwoń:        32 222-60-57 wew. 106; 101

Dlaczego warto wypuszczać kosmetyki pod własną marką?

Luty 12, 2023

Marzenie o posiadaniu własnej marki kosmetyków da się zrealizować nawet bez konieczności inwestycji we własny zakład produkcyjny. Wszystko za sprawą producentów, którzy oferują usługi z zakresu Private Label. I choć Private Label w dosłownym tłumaczeniu oznacza markę własną, w praktyce odnosi się do produkcji wyrobów przez inny podmiot niż ten, który podejmuje się ich sprzedaży pod marką własną. Takie rozwiązanie, jak się okazuje, w przypadku np. produkcji kosmetyków jest korzystne zarówno dla kreatorów marki, jak i konsumentów.

Zalety produkcji kosmetyków pod marką własną

Wśród największych zalet produkcji kosmetyków pod marką własną wymienia się krótki czas wdrożenia oraz ograniczenie kosztów wprowadzenia produktów na rynek. Przy zleceniu produkcji kosmetyków np. naszej firmie Wats nie trzeba inwestować we własne fabryki czy laboratoria. Dzięki temu znaczną część budżetu można przeznaczyć na inne sektory działalności marki takie jak np. reklama. Ponadto przy wyborze produkcji pod marką własną w pełni korzysta się z doświadczenia i możliwości technologicznych wybranego producenta. To z kolei eliminuje ryzyko popełniania błędów na etapie produkcji mogących zaważyć na jakości kosmetyków. Wypuszczenie produktów pod własną marką gwarantuje zatem ich wysoką jakość przy co ważne, jednocześnie niskich cenach.

Jakie korzyści dla konsumentów gwarantuje wybór produktów Private Label?

Produkcja kosmetyków pod marką własną jest realną szansą na zyski. Wielu konsumentów świadomie stawia na produkty Private Label w alternatywie dla produktów światowych marek. Powodem tego jest przede wszystkim ich atrakcyjna cena na rynku. Niższa cena nie idzie przy tym w parze z wadliwością czy niższą jakością wyrobu, co budzi zaufanie i przyciąga coraz szersze grono konsumentów.

Wróć