Masz pytanie? Dzwoń:        32 222-60-57 wew. 106; 101

Dlaczego warto używać chemii gospodarczej w sprayu?

Styczeń 4, 2021

Sprzątanie może nie należeć do ulubionych czynności – jest jednak nieuniknione i niezbędne do zdrowego, bezpiecznego funkcjonowania. Niezależnie od tego, czy należysz do osób, dla których sprzątanie jest formą relaksu, czy do tych, dla których to wycieńczająca konieczność, warto ułatwić i uprzyjemnić sobie ten rodzaj pracy.

Tym bardziej, jeśli prowadzisz działalność, w której nieskazitelny porządek odgrywa ważną rolę.

Bezpieczeństwo

Używając środków czystości należy przede wszystkim pamiętać o własnym bezpieczeństwie. Preparaty czyszczące często bazują na silnych składnikach aktywnych i substancjach, które mogą podrażnić skórę. Ich zadaniem jest rozpuszczanie zanieczyszczeń – nawet takich, które odkładają się dłuższy czas lub są zaschnięte. Dłonie, które najczęściej mają kontakt z chemią gospodarczą, zawsze powinny być zabezpieczone rękawiczkami – ich skóra jest delikatniejsza od zbierających się w kuchni tłuszczy czy kamienia w łazience. I choć rękawiczki są elementem niezbędnym, bardzo ważne jest ograniczenie rozprowadzania w mieszkaniu preparatów czyszczących – szczególnie tych o zwiększonej mocy działania, jak środki na uporczywe, tłuste zabrudzenia kuchenki – do niezbędnego minimum, które skutecznie pokona brud, nie wpływając przy tym negatywnie na nasz organizm. Potrzebne jest do tego opakowanie, które umożliwia pośrednie czerpanie produktu w taki sposób, aby nie musieć go dotykać. Spray nie tylko pozwala na precyzyjne aplikowanie płynów w wybrane miejsca bez konieczności bezpośredniego kontaktu substancji z dłońmi, ale daje również wysoką kontrolę ciśnienia, dzięki czemu możliwe jest uniknięcie zbyt obfitego dozowania.

Wygoda użytkowania

Ten aspekt używania sprayów – choć oczywisty – bywa przeoczany. Wszystko dlatego, że korzystając z opakowań aerozolowych łatwo jest zapomnieć o uciążliwym dotąd aplikowaniu i rozcieńczaniu płynów czy past czyszczących. Ciągłe otwieranie i zamykanie pojemników, które łatwo zabrudzić w taki sposób, że stają się śliskie lub potrzeba dodatkowej siły do ich odblokowania, można zostawić w przeszłości. 

Dozownik zapewnia komfortową aplikację substancji bez konieczności otwierania pudełka. Szczelnie opakowane produkty nie tracą swojej świeżości i funkcji, a ponadto są zabezpieczone przed przypadkowym rozlaniem. Nawet przy zabrudzeniu dyfuzora podczas sprzątania wystarczy go przetrzeć, aby dalej idealnie spełniał swoje zadanie.

Precyzyjność

Spray umożliwia aplikację preparatów nawet w trudno dostępnych miejscach. Stosowany w postaci pianki utrzymuje się nawet na pionowych powierzchniach, co jest znacznym ułatwieniem sprzątania powierzchni w łazience, gdzie kamień i osad z mydła potrafi pojawić się niemal wszędzie. Precyzja, na jaką pozwala łatwy w kontrolowaniu dozownik sprawia, że na czyszczonych obszarach nie pozostają smugi, które często wynikają ze zbyt obfitego stosowania substancji.

Spray ułatwia czyszczenie mebli i ich obić: tkanin, skór, welurów, dywanów i wykładzin, które są wrażliwe na otarcia. Preparaty w aerozolu dodają meblom świeżości i pielęgnują je bez narażania na uszkodzenia, które mogłyby wynikać z punktowego nakładania preparatu i mechanicznego rozprowadzania po delikatnej powierzchni.

Świeżość

W pomieszczeniach problemem mogą być nie tylko osady, ale też nieprzyjemne zapachy. Chcąc pozbyć się woni tytoniu, obuwia czy kuchennych mieszanek, warto sięgnąć po neutralizator zapachów lub odświeżacz powietrza. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wachlarz kompozycji zapachowych, które pochłaniają niechciane odory i zastąpią je przyjemnymi, relaksującymi wersjami. Pojemniki aerozolowe z zaworem 360 stopni działają w każdym kierunku, ułatwiając równomierną aplikację preparatu.

Wróć