Masz pytanie? Dzwoń:        32 222-60-57 wew. 106; 101

Dlaczego atomizery są ważnym elementem aerozoli?

Czerwiec 11, 2020

Atomizery są urządzeniami, które umożliwiają rozpylenie zawartości opakowania aerozolowego. Zawór, który jest tam umieszczony pozwala na regulację ilości produktu, który wydobywa się na zewnątrz. Ponadto rozpryskiwana substancja ma określony kształt cząsteczek oraz uzyskuje pożądany efekt w powietrzu lub na podłożu.

Rozpylanie aerozoli przy wykorzystaniu atomizerów jest przede wszystkim wygodne. Zabezpiecza przed nadmiernym wydobywaniem się produktu, przy okazji pozwalając na oszczędność jego ilości. Bardzo dobrym przykładem są perfumy, ponieważ umieszczane w buteleczkach z atomizerami mogą być równomiernie rozpylane na skórze i trwale się na niej utrzymują. Dodatkowym atutem jest także to, że użytkownik nie musi trudzić się w rozlewaniu odpowiedniej ilości produktu.

Atomizery sprzyjają również długotrwałemu utrzymywaniu się produktu w powietrzu, co ma duże znaczenie między innymi w przypadku odświeżaczy. Mgiełka, która wydobywa się z tego urządzenia składa się z bardzo małych cząsteczek, których wielkość pomaga w trwałym pozostawaniu w powietrzu.

Gdzie są umieszczane aerozole?

Aerozole przechowywane są w specjalnych opakowaniach, które wyposażone są w atomizery. Skonstruowane są w taki sposób, aby chronić produkt przed działaniem światła, powietrza, wilgoci, a także różnych drobnoustrojów. Nie bez znaczenia jest sposób wykonania, ponieważ za ich jakością przemawia także możliwość wielokrotnego użytku i poddania recyklingowi.

Opakowania aerozolowe muszą spełniać podstawowe wymogi bezpieczeństwa, a jednocześnie wymagania użytkowników, co zapewniają produkty naszej firmy. Dużą rolę odgrywa masa oraz materiał, z którego są wykonane.

Jakie materiały stosuje się do produkcji opakowań aerozolowych?

Materiały, które są najczęściej używane w tworzeniu opakowań aerozolowych to aluminium oraz stal. Na rynku można również spotkać opakowania szklane oraz wykonane z tworzyw sztucznych, jednakże dwa pierwsze odgrywają znaczącą rolę w przechowywaniu produktów aerozolowych.

Stal to najstarsze tworzywo, z którego wykonane jest blisko 40% wszystkich opakowań. Pojemniki aerozolowe wykonane z aluminium istnieją na rynku przeszło 70 lat. Obydwa materiały charakteryzują się niewielkim ciężarem, odpornością na korozję, a także na działanie wody i kwasów. Opakowania wykonane z tych materiałów można nabyć w pojemnościach od 30 ml do nawet 750 ml.

Wróć