Masz pytanie? Dzwoń:        32 222-60-57 wew. 106; 101

Co zaliczamy do chemii gospodarczej?

Styczeń 12, 2023

Chemia gospodarcza to pojęcie, które nie dla wszystkich jest zrozumiałe. I choć każdy z nas ma z nią do czynienia na co dzień, nie zawsze jesteśmy w pełni świadomi, jakie produkty określa się tym mianem. Środków zaliczanych do kategorii chemii gospodarczej jest wiele. Te mają różnorodne właściwości i występują w różnych formach. Można je jednak łatwo zdefiniować jako preparaty wykorzystywane przy pracach domowych. Mowa w tym przypadku głównie o chemii stosowanej do użytku prywatnego w domach i mieszkaniach.

Jakie produkty zbiorczo nazywa się chemią gospodarczą?

Mianem chemii gospodarczej określa się wszelkie środki chemiczne, które znajdują zastosowanie przy sprzątaniu i czyszczeniu różnego rodzaju powierzchni. Zalicza się do nich m.in. płyny do mycia podłóg, preparaty do czyszczenia toalety, płyny do mycia szyb, mleczka czyszczące do mebli oraz mydła. W tej grupie znaleźć można także tabletki do zmywarek i produkty do prania. Oprócz tego chemia gospodarcza to środki do zadań specjalnych takie jak np. preparaty do usuwania tłustych zabrudzeń, odkamieniacze, neutralizatory zapachów czy środki do impregnacji różnych powierzchni np. skóry lub kamienia naturalnego.

W jakiej postaci występują produkty z zakresu chemii gospodarczej?

Chemia gospodarcza występuje w różnej postaci. Najbardziej znane są wszelkiego rodzaju płyny, żele i emulsje. Na rynku znaleźć można też proszki, pianki, kapsułki oraz sole. Dużą popularnością cieszą się również wyroby aerozolowe. W naszej firmie zajmujemy się produkcją chemii domowej właśnie w takiej postaci. Oferujemy m.in. aerozole w puszkach do czyszczenia mebli, okien i urządzeń kuchennych, odświeżacze powietrza i neutralizatory nieprzyjemnych zapachów, produkty do dezynfekcji oraz środki do zwalczania gryzoni i odstraszania owadów.

Wróć