Masz pytanie? Dzwoń:        32 222-60-57 wew. 106; 101

Aerozole w kosmetyce

Październik 29, 2019

Produkty kosmetyczne w aerozolu szybko zawojowały rynek, dzięki łatwości ich aplikacji oraz skuteczności. W formie aerozoli produkuje się przede wszystkim dezodoranty, lakiery i pianki do włosów, pianki do golenia, suche szampony, rajstopy w sprayu, spraye do opalania i wody termalne. Sprawdź w naszym wpisie jak działają aerozole w kosmetyce.

Jak działają rajstopy w sprayu?

Nowością na polskim rynku kosmetyków w aerozolu są rajstopy w sprayu. Wyrównują koloryt skóry i ukrywają popękane naczynka. Można je porównać do fluidu do nóg, gdyż tworzą wrażenie delikatnej opalenizny. Ich aplikacja jest szybka i wygodna, trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze rajstopy w sprayu nakłada się na nogi wydepilowane, najlepiej aplikując na nie wcześniej balsam. Preparat najpierw należy rozprowadzić na dłoniach, rozetrzeć i dopiero wmasować w nogi. Nie zapomnij, aby rajstopy w aerozolu nałożyć także na stopy.    

Zbawienne działanie wody termalnej

Woda termalna w aerozolu pozwoli szybko odświeżyć i nawilżyć wysuszoną skórę. Pełna minerałów oraz substancji aktywnych i jednocześnie pozbawiona konserwantów nie działa inwazyjnie. Wystarczy spryskać nią twarz, aby poczuć wyraźną ulgę. Wody termalne niwelują podrażnienia i opuchlizny, łagodzą oraz odżywiają skórę. Ich aplikacja jest szybka i prosta. Nasza firma oferuje napełnianie między innymi opakowań aerozolowych do wód termalnych pod marką własną klienta. 

Zalety dezodorantu w sprayu

Dezodoranty w sprayu zawierają minimalną ilość konserwantów. Ponadto nie zostawiają śladów na ubraniach oraz zapobiegają nadmiernemu poceniu się. Dostępne są w bogatej ofercie zapachowej. Należy jedynie pamiętać, aby nie używać ich bezpośrednio po depilacji pach, gdyż ze względu na zawartość alkoholu, mogą podrażniać skórę.

Aerozol w kosmetyce jest zatem bardzo szeroko stosowany. Produkty w tej formie są łatwe i wygodne w użyciu. Od lat 90. nie posiadają w swoim składzie szkodliwego, a stosowanego wcześniej freonu. Zamiast niego do ich produkcji używa się innych nośnych gazów: propanu oraz butanu.

Wróć