Masz pytanie? Dzwoń:        32 222-60-57 wew. 106; 101

Aerozole jako chemia gospodarcza

Grudzień 2, 2019

Bardzo wiele produktów jest obecnie dystrybuowanych w pojemnikach aerozolowych, w tym przede wszystkim chemia gospodarcza, ale również artykułu biobójcze, kosmetyki czy wyroby medyczne. Główną zaletą aerozoli jest wygoda użycia, chociaż to nie jedyna cecha, która wpływa na ich powszechne zastosowanie.

Kilka podstawowych informacji na temat aerozoli

W języku potocznym mianem aerozolu określamy specyficzny rodzaj dozowników, nazywanych również sprayem. W chemii z kolei termin ten dotyczy układu koloidalnego powstałego w wyniku rozproszenia ciał stałych lub cieczy w ośrodku gazowym. Pierwsze rozpylacze, stosunkowo prymitywne i w niewielkim stopniu podobne do współczesnych, powstały w I połowie XX wieku. Spray aerozolowy opatentowany został w Oslo (1926 r.), a dziesięć lat później w Stanach Zjednoczonych. Pierwszym produktem w aerozolu były preparaty do ochrony przed tropikalnymi komarami, stosowane przez amerykańskich żołnierzy na Pacyfiku.

Z czasem opakowania aerozolowe były udoskonalane. Klasyczne aerozole składają się z metalowego pojemnika, zaworu, aplikatora oraz wieczka. Wewnątrz znajduje się składnik aktywny i skompresowany gaz pędny. Zawartość znajduje się pod ciśnieniem w szczelnym zamknięciu, a zawór pozwala na aplikację poprzez kontrolowane uwalnianie środka.

Obecnie produkowanych jest wiele różnych typów opakowań aerozolowych. Nasza firma specjalizuje się w doborze różnych opakowań, sposobie ich zamknięcia, a także opracowywaniu receptur samych produktów.

Zalety stosowania aerozoli

Powszechne stosowanie aerozoli wynika przede wszystkim z ich niewątpliwych zalet użytkowych. Zapewniają one bardzo wygodne i dokładne dozowanie. Aplikacja poprzez rozpylenie przebiega precyzyjnie na wyznaczonym obszarze. Pojemnik jest szczelny, dzięki czemu przechowywany w nim produkt wyróżnia się długim terminem przydatności. Specyfika tych opakowań eliminuje też ryzyko ewentualnego zanieczyszczenia podczas użytkowania.

Chemia gospodarcza w aerozolach jest wykorzystywana w różnych dziedzinach naszego życia - zarówno w gospodarstwach domowych, jak i przemyśle.

Wróć